włoskie jedzenie Kraków

Wyjątkowa włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów oraz spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie jedzenie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do makaronu. włoskie jedzenie Kraków Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film